شرکت مهندسی سازگان ارتباط ، پیشرو در زمینه الکترونیک و مخابرات

ایران، تهران

خیابان سهروردی شمالی، خیابان هویزه شرقی، پلاک 40

8:00 تا 20:0

شنبه تا پنج شنبه

image-asset-1024x731

سامانه SCADA (Supervisory Control And Data Acquisition) به سامانه‌­ای گفته می­شود که نظارت، کنترل و جمع آوری داده از یک سایت یا سیستم گسترده را بر عهده دارد. سیستم اسکادا قابلیت جمع آوری، ذخیره سازی، تحلیل داده­‌ها و در صورت نیاز ارسال فرمان‌­های کنترلی از راه دور را دارا است.

سامانه‌های اسکادا برای پایش (مانیتور) و کنترل بخش­های مختلف صنایع برق، نفت و گاز، حمل و نقل، آب و فاضلاب مانند خطوط انتقال نفت و گاز، ایستگاه‌­های تقلیل فشار گاز، نیروگاه­‌ها و نیروگاه­‌های تولید پراکنده انرژی الکتریکی، پست­های انتقال، فوق توزیع و توزیع برق، شبکه­‌های آبرسانی، مراکز تصفیه آب و شبکه های حمل و نقل عمومی کاربرد دارد.

چهار سطح برای ساختار سیستم­‌های اسکادا می­توان در نظر گرفت:

  1. تجهیزات اندازه گیری، اعلام وضعیت و عملگرها ( Sensors, Actuators, Valves ,…)
  2. پایانه راه دور (Remote Terminal Unit) که به اختصار RTU نامیده می­شود.
  3. شبکه مخابراتی و تجهیزات برقراری ارتباط (Modems, Microwaves, Fiber Optic, …)
  4. نرم افزار اسکادا (SCADA Software)

تجهیزات اندازه گیری، اعلام وضعیت و عملگرها:

با توجه به نیازهای متفاوت صنایع مختلف، تجهیزات این بخش بسیار متنوع است و متناسب با هر پروژه می‌بایست تجهیزات مناسب انتخاب و تامین شود. شرکت سازگان ارتباط قادر است انواع سنسورها و تجهیزات اندازه‌­گیری را جهت استفاده در پروژه­‌های مختلف تامین نماید.

پایانه راه دور (RTU):

دستگاهی که در ایستگاه­‌ها و نقاط دوردست به منظور جمع آوری و ارسال اطلاعات به مرکز کنترل و اجرای فرمان­‌های ارسالی از طرف مرکز کنترل نصب می­شود. دستگاه RTU می بایست توانایی دریافت پیام از مرکز، جمع آوری داده‌­ها از تجهیزات فیلد، اعمال فرمان به آنها، پردازش داده­‌ها و ارسال پاسخ مناسب به مرکز کنترل را داشته باشد. ارتباط میان RTU و مرکز کنترل
می­بایست مطابق پروتکل­‌های استاندارد انجام شود.

شرکت سازگان ارتباط RTU های متنوعی با هدف استفاده در صنایع مختلف طراحی و تولید کرده و در پروژه­‌های مختلف از آنها استفاده نموده است.

 

شبکه مخابراتی (Telecommunication Systems):

بخشی از سامانه اسکادا است که وظیفه برقراری ارتباط بین RTU نصب شده در ایستگاه و مرکز کنترل (Control Center) را بر عهده دارد. معمولا به منظور ارتباط مخابراتی در سیستم­‌های اسکادا از ارتباط رادیویی، سلولی، ماهواره ای، فیبر نوری،Power Line Carrier (PLC) استفاده می­شود.

شرکت سازگان ارتباط با توجه به طراحی و ساخت مودم رادیویی UHF و مودم و روتر 4G و استفاده از آنها در پروژه­‌های مختلف، قادر به ارائه راهکار و محصول به منظور برقراری ارتباط مخابراتی می­باشد.

نرم افزار اسکادا (SCADA Software):

نرم افزار اسکادا به عنوان یکی از بخش­‌های اصلی سیستم اسکادا، وظیفه پردازش، مدیریت و نمایش داده‌­ها، فراهم نمودن ابزارهای لازم جهت تحلیل داده­‌ها توسط کاربر و کمک به تصمیم گیری بهتر را دارد.

برخی از ویژگی­‌ها و کاربردهای نرم افزار اسکادا:

 • مشاهده وضعیت کلی شبکه
 • امکان ارسال فرمان از راه دور و اعمال کنترل مرکزی
 • سرعت بخشیدن به اجرای تصمیمات مهم و فوری
 • بالا بردن کارایی سیستم

شرکت سازگان ارتباط توانایی دارد با توجه به نیاز پروژه­‌های مختلف، نرم افزار اسکادای مناسب به همراه کلیه تجهیزات سخت افزاری مورد نیاز در مرکز کنترل را تامین، نصب و پیاده‌سازی نماید.

با توجه به مطالب فوق، شرکت سازگان ارتباط توانایی ارائه راهکارهای جامع اسکادا شامل ارائه طرح و تامین کلیه تجهیزات پروژه‌­­های اتوماسیون در صنایع مختلف شامل انواع سنسور و عملگر، RTU،  مودم‌­های مخابراتی و تامین و پیاده سازی نرم افزار اسکادا به همراه تجهیزات مرکز کنترل را دارا می­باشد.

کاربردهای سیستم اسکادا

Untitled-2-scaled-300x300
SUB STATIONS & DISTRIBUTION
Untitl22ed-1-300x300
HYDRO POWER
Untitled-1-300x300
OIL & GAS INDUSTRY

02188764741 هم اکنون با ما تماس بگیرید ،پاسخگوی شما هستیم.

تماس با ما

محصولات سیستم اسکادا